ÚKLID OTROKOVICE

ÚKLID BYTOVÝCH DOMŮ

V roce 2021 jsme rozjeli nový provoz, ve kterém uklízíme společné prostory v bytových domech. Práce probíhají po domluvě s domovníky jednotlivých domů. V tomto provozu zaměstnáváme 3 kolegy, kteří pracují po dohledem zodpovědné a obětavé pracovní asistentky.

ÚKLID ŠTĚRKOVIŠTĚ

Program Úklid Otrokovice je nejstarším programem naší společnosti. Právě tady vznikla v roce 2014 první pracovní místa pro lidi s handicapem. Významnou roli tehdy sehrála spolupráce s městem Otrokovice, které naši snahu o zapojení prvních zaměstnanců podpořilo. Došlo k podepsání memoranda mezi Městem Otrokovice, Technickými službami Otrokovice a Nadějí, otrokovickou, o.p.s. Memorandum obsahovalo dohodu o spolupráci při úklidu veřejných prostranství. Tento provoz funguje pod názvem Úklid Štěrkoviště.

Tato skupina uklízí v Otrokovicích na Baťově v intervalu 3x týdně/2 hodiny. Potkat je můžete na sídlišti Štěrkoviště, na ulici Školní a ROŠ Štěrkoviště. Mají na starost sbírání odpadků na travnatých plochách, vysypání košů, úklid dětských hřišť, úklid v okolí parkovišť.

V současné době v tomto programu pracují 3 kolegové s lehkým a středně těžkým mentálním postižením, na jejich práci dohlíží a při práci je podporuje vždy jeden další pracovník.

ÚKLID ŠTĚRKOVIŠTĚ